Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Dokument pro hyperaktivce

// Vítej, drahé morčátko!

Následující text je psán v duchu nonRPG, tedy pro tebe jako pro hráče. Tvá postava tyto řádky nečte, nýbrž obdržela cosi jako mapku ke své ložnici a ložnicím prefektů a primusky, to kdyby v noci náhodou nemohla usnout nebo se stal jakýkoliv problém. Také tam bude náčrtek hradu s místem pro vybarvení jí používaných učeben a s předem vyznačenými strategickými body jako jsou kuchyně a záchody - mapu nemusíš používat, nechceme tě připravit o poznávání hradu. Nechybí ani týdenní rozpis doprovodů na snídaně, pokud by si tvá postava náhodou netroufla jít sama a stála o prohlídku hradu (byť věříme, že dobrodružství spojené s objevováním všech chodeb dá zapomenout na smutky a stesky, nicméně můžeš mít i ustrašenou postavu - je v cizím prostředí a z RPG hlediska by bylo zvláštní doprovod nenabídnout). A nějaký ten pokec od kolejní ředitelky.

Tento text ve společenské místnosti visí z toho důvodu, že až do konce zařazování nelze hromadně kontaktovat nové tváře, a my ti chceme dát v případě zájmu možnost si vše prostudovat ještě před oficiálním dopisem. Ten by ti měl dojít zhruba nejpozději v úterý.


Co vědět jako první? V blízké době se uskuteční v Mrzimorské společenské místnosti nonRPG porada. Zde budeš mít možnost se zeptat na absolutně vše co tě zajímá, úplně ti není jasné a tak dále a podobně. V tu chvíli postavy nebudou hrát, budeme mluvit my, hráči. Přesné datum se včas dozvíš, stejně tak jako datum uvítacího přespání, taktéž ve spolce.

Tentokráte již půjde o RPG akci, kde se představíme, seznámíme, popovídáme si, podrbeme našeho kolejního jezevce a tak dále a podobně.


V úvodu byly zmiňovány pokoje. Každý pochopitelně nemá pokoj extra pro sebe, nýbrž má nějaké spolubydlící. My ti chceme dát možnost si spolubydící vybrat a nahlásit nám, s kým na pokoji tvá postava bydlí (sovou Rebecce). Máš na to reálný měsíc, což je už dost dlouhá doba na to, aby tvá postava našla nějaké kamarády (a ty ostatně taky) a vytěžili jste z toho co nejvíc - navázali kontakt, dohodli se na společných hrách a třeba se informovali, co se kdy dělo, kdo z vás je prasátko a na co si tak ve hře stěžovat. V RPG máš však spolubydlící už od začátku a jejich sestava se nemění!


Určitě každého zaujme i náš mazlíček - Banán v čokoládě. Je to jezevec, prosím vás. Živý, kolem dvaceti kilo. Nezvedejte ho jako kotě. Necpěte mu čokoládu. Má nebezpečně vypadající drápy a vás nezná, tak bude minimálně plachý. Ale i nebezpečný. O čemž jste byli poučeni, takže nehrajte bez rozmyslu sebevražedné akce typu “Vleze za Banánem”.

Mimochodem - je v ohrádce. Nelze za ním ani vlézt jen tak, ani tam jen tak přepadnout.


Dále si určitě přečti školní řád. Píše se v něm mimo jiné i o večerce, kterou je nutné dodržovat. Studenti ale dost často pletou jednu věc - večerka neznamená to, že by postava musela být v posteli. Kdepak. Klidně můžeš hrát v Síni i o půlnoci. Jenom nesmíš běhat po venku, nebo by tě mohl sníst naštvaný profesor.

A nezapomínej nosit uniformu až do šesté večerní a to vždy, kdy není RPG víkend. A to včetně hábitu!


Naštvaný vypravěč si tě podá pro změnu v zapovězeném lese a nakrknout ošetřovatelku lze na ošetřovně, jestliže tam budeš na návštěvy chodit mimo vyhrazené hodiny.

Pochopitelně - pokud se tvé postavě stal úraz, zajdi tam i ve tři ráno. Upozorňujeme, že i když na chatu nikdo z ošetřovatelů hrát nebude, z RPG hlediska tam vždy někdo je. Takže když si třeba rozbiješ nos a zrovna nikdo nereaguje, nepobíhej s panickým řevem, že určitě vykrvácíš, po celém hradě, ale zkus to nějak vykoumat. Třeba *Následuje s výrazem "nepochybně-brzy-umřu" ošetřovatelku za dveře do kanceláře a svírá svůj levý ukazováček, jako kdyby měl snad upadnout.* a po chvíli zase *Vyjde s hrudí vypjatou jak vítěz maratónu a mezi prsty drží miniaturní třísku.*.

Ale při vážnějším zranění nebo když si nebudeš vědět rady vždy pro jistotu kontaktuj jakéhokoliv profesora, co vypadá on-line. A můžeš pochopitelně i nás.


Mimochodem, ošetřovnu najdeš na adrese http://hocz.org/chat.php?prefix=osetrovna. Uvádíme ji proto, že pokud v ní nikdo neleží jako pacient, není na ni nikde jinde odkaz. Nemusíš si však pamatovat celou adresu. Stačí kliknout třeba na velkou síň a v řádku s adresou smazat poslední dvě písmenka, tedy "VS". Místo nich napiš "osetrovna" a voalá. Takto ukrytých tajných míst je na hradě víc, takže klidně zkoušej dle libosti. ;-)


Velice rádi tě uvítáme i v naší nonRPG společenské místnosti (také "kolejce", "debatce", "tlachárně"...), kde se většinu času probírá kde co. Zodpovíme zde tvé otázky, dozvíš se nějaké nové informace, najdeš užitečné odkazy a tak dále a podobně. A určitě se neboj zapojit do rozhovoru, říct, co tě trápí, jaké máš nápady a co si přeješ dělat! Za každý příspěvek budeme jenom rádi!

("Srdce” koleje se nachází pod záložkou OSOBA jako KOLEJNÍ ROZCESTNÍK. Ano, tam, kde dříve byl odkaz na předškolácké dotazy a další dokumenty.)


Když už probíráme ty orientační body pro morčátka, zkus mrknout i tady na náš web. Pořád se na něm sice pracuje, ale už teď zde najdeš spoustu užitečných informací.

A máme i své fórum. Je třeba se zde registrovat, tak měj chvilku strpení, než se ověří, že ty jsi opravdu ty. Teď na začátku bývá dost nával. (Registruj se, prosím, opravdu po svým herním jménem stejně jako na HOCZ)

Ale co zde vlastně najdeš? Například máš možnost si zapůjčit nějakou pomůcku, pokud náhodou nějaká utekla tvé pozornosti.


S pomůckami se dostáváme k Zápisu na předměty. Tvá postava stejně jako Harry už od začátku září chodí na kde co. Ty jako hráč se budeš přihlašovat zhruba kolem 24.2. Záleží to na tom, jak se co povede, možná ten den D nastane trochu dřív, možná trochu později. Neznepokojuj se. Až se zápis otevře, budou všechny pokynu srozumitelně napsány na nástěnce školy, takže to teďka probírat nebudeme, ještě ti k zápisu pošleme sovu. Jenom tě uklidníme - určitě se dostaneš na všechny předměty, na které chceš a jsou pro tvůj ročník. Pokud něčemu neporozumíš, klidně nám napiš sovu. A jestli chceš znát přísně tajné tipy na skvělé profesory, tak taky.


Možná v tobě dříme spisovatelský talent a chceš psát články pro kolej. Či o koleji. Nebo čemkoliv jiném. Určitě si pročti Bradavičník, kam naše kolej pravidelně přispívá. A jestli i ty chceš nějaký ten článek napsat, obrať se na naši šéfredaktorku Beccu.

Můžeš se podílet i na výzdobě naší společenské místnosti (RPG společenské místnosti). Orientačně jednou za dva týdny se její popisek mění (a mění se i k různým příležitostem jako je Halloween, Vánoce a podobně). Takže stačí jen někomu z vedení napsat, jak si nový popisek představuješ, a třeba všichni pak uvidí i tvé dílo. Dokonce za to dostaneš body v rámci kolejní soutěže.


Ano. Máme i kolejní soutěž! Můžeš si o ní něco nastudovat předem, ale první průběžné výsledky i s detailnějšími pokyny budeme rozesílat až v říjnu, kdy už budou uzavřené první úkoly a soutěže.


Pokud tento dokument stále čteš, máš u nás malé a bezvýznamné plus. Už zbývá totiž pouze Mrzimorský deník. Tedy, co se kolejních věcí týče.


Rowena? Ptáš se, co má Mrzimor společného s touto dámou? Inu, vlastně mnohem víc, než si myslíš. Ale o tom někdy jindy. Rowena je totiž mimo jiné i zažitý pojem pro nepříjemné věci, které se tak stávají, když se svou postavou a postavou někoho jiného přehráváš telenovely. Neříkáme, že tvůj svěřenec nemůže prožívat dětskou lásku, ale… Žádné francouzáky! V jedenácti se obvykle kluci a holky nesnesou, maximálně si tak posílají psaníčka a tak. Takže s citem, prosíme!


A chceme zde vypíchnout i vkus vašich postav. Kouzelníci a džíny s mikinou… ne. Móda, hudba i architektura je zcela odlišná, než ta mudlovská. Navíc je rok 2084. One Direction, SCOOTER, Tarja, Elvis… dobře, Elvis je nesmrtelný, ale zbytek je out. Kouzelníci mají vlastní kapely a pokud budete tvrdit, že posloucháte Directions, je to jako kdybyste poslouchali Šmouly.

Kouzelnický svět je dokonalý v tom, že je absolutně jiný, než to, co známe my. Takže se nebojte vymýšlet si oděvy nějak na pomezí moderny a 18. století. Můžete mixovat gumáky s šatama a nevímčímvším - mudlové oba kousky nosí, že… Vyhrajte si s tím, se svými oblíbenými interprety, knihami i dalšími věcmi. A ne, upíří evil fanynky v černém nejsou originální.


Pevně věříme, že zvládnete svým postavám přichystat originální a zajímavý osud a budete se bavit právě onou rozdílností. Vaše postava řeší věci jinak, nechte se obohatit jejím pohledem na věc.


Mimochodem, na úplný závěr (skoro úplný) chceme poznamenat i jednu věc týkající se seznamování. Lidé tu často dělají dvě chyby - hned cpou ostatním své jméno a natahují k nim ruce, což nedělá nikdo ani v realitě.

Za druhé velice často hovor skončí po frázi “ahoj, jak se máš?”. Což je škoda. Buďte trochu nápadití. Náš tip je, aby si každý hráč přede hrou určil nějaký cíl, misi, záminku. Například “Teď půjdu a budu si stěžovat na běhnice v pokojíčku”. Nebo “Dělám výzkum a zpovídám obrazy.” Popřípadě “Ach ne, kýve se mi zub! Umřu?!”. Cokoliv. Užít srandu si jde i bez porušování pravidel (dobře, sem tam přestupek neuškodí, ale házet hnojůvky není nutné). Jen to chce se na chvilinku zamyslet. Ptejte se starších. Škola má svá tajemství.


 

 
Forum
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat