Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Pomona Prýtová

Narozena: 15. 5. xxxx
Původ: Čistokrevný
Zaměstnání: Profesorka (bylinkářství), kolejní ředitelka Mrzimoru
Znamení: Býk
Výška: Malá

Pomona Prýtová se narodila 15. května, rok bohužel není známý.  Když už jsme u neznámých věcí, tak ani rodiště bohužel není známo. Zato ale víme, že je čistokrevného původu, ze staré bylinkářské rodiny.
Pomona nejenže učila na škole čar a kouzel v Bradavicích, dokonce tam i studovala v mládí. Nastoupila v 11 letech, jakožto prvák. Moudrý klobouk malou Pomonu zařadil do Mrzimoru. V koleji se jí líbilo a hned si oblíbila předmět Bylinkářství. Ten se posléze stal jejím nejoblíbenějším předmětem. Po dostudování se do školy vrátila, tentokrát však odložila Mrzimorský stejnokroj a nasadila zástěru, rukavice a místo učebnic nosila květiny.
Studenti, profesoři, duchové a dokonce i brnění jí měli rádi. A tak není divu, že brzy usedla v čele celé mrzimorské koleje.
Když v devadesátých letech začala nám známá kouzelnická válka, byla Pomona proti Voldemortovi, dokonce i proti své chvilkové kolegyni Dolores Umbridgeové. Později i proti Severusovi Snapeovi – z toho vyplývá, že hájila práva studentů.

Před několika desítkami let, kdy se znovu otevřela tajemná komnata a opakovaly se útoky Baziliška, které narušili výuku a celý chod Bradavic, postarala se o napadané studenty právě Pomona za pomoci kořene z Mandragory.
Rok před komnatou se podílela i na zabezpečení vchodu do tajemné komnaty. Hlavní vchod samozřejmě hlídal pes s třemi hlavami, ale hned pod ním se skrývala past, kterou nastražila samotná Pomona Prýtová. Nasadila do komnaty Ďáblovo osidlo, které mělo nepovolané osoby zastrašit a hlavně nepustit dál.
V neposlední řadě se starala o Vrbu mlátičku, když byla poškozená.
I ona se zapojila do bitvy o Bradavice a podílela se na obnově školy.

 
Forum
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat