Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Zahajovací slavnost

Dne: 24.2.2013 (1.9.2083)

Představení koleje pro nové studenty:

Do všeho toho ruchu, povídání a veselého štěbetání studentstva usazeného za kolejními stoly se Síní zničehonic rozlehne tiché vysoké klarinetové cé. Nestačí ani pořádně doznít a místností se již nesou další tóny. Dechové sólo doplněné o housle, bubny, trubku a flašinet vytváří chytlavou, rozjařenou melodii, svým charakterem dokonale vystihující dnešní večer.

Jakmile se hudba linoucí se od kraje mrzimorského stolu sladí, v paralelním sledu se změní i kolejní zástavy zavěšené od stropu. Znalí na nich nyní mohou rozpoznat bývalou primusku Mrzimoru Carmen a kolejního jezevce Banána v Čokoládě. Pod obrázkem se pak objeví záhadný, slavnostně vyvedený nápis 'Carmenovci'. Zároveň s tím se obě dveřní křídla prudce rozletí do stran a do Síně v ucelené formaci tvořící písmeno V připlachtí šest letců na košťatech v kolejních famfrpálových dresech. Spletité trajektorie jejich letu vykreslují černožluté pruhy hustého dýmu. Když skupinka předvede celou svou show sestávající hned z několika ohromujících triků, působivých přemetů a dalších skvěle zesynchronizovaných akcí, je místnost barevného oparu plná. Samozřejmě nedusí.

I hudba se jejich vystoupení uzpůsobí. Tóny dostanou nádech větší dramatičnosti, nástroje přidávají na síle a zdá se, že skladba dosáhne vrcholu právě v okamžiku, kdy si žlutými oblaky prorazí cestu další létací stroj - tentokrát šedý kožený kufr i se svým řidičem Jamesem. Ten už má v ruce připravenou hůlku a pohodlně sedíce na hnědém vnitřním polstrování tiše vysloví pár dobře volených slov a provede náležitou inkantaci. Okamžik nato vylétne z hrotu hůlky celý tucet piraní a s nebezpečně otevřenými krvelačnými držtičkami započnou klouzavými krouživými pohyby oblétat vzduchem okolo chlapce. V Jamieho obličeji se sice mihne stín zděšení a překvapení - tohle zřejmě v plánu opravdu nebylo, ale další mávnutí zajistí, že po masožravých rybách není ani vidu ani slechu. Místo toho vykouzlí zjevně neagresivní žluté konfety, které se rozletí do všech směrů a zasypávají hlavy vyjukaných studentů.

Jen co se aktuální primus ve svém vzdušném vozítku do sytosti vyřádí, z blyštivého vodopádu nastoupí na scénu první dvojice akrobatek ve žlutých tričkách s potiskem žabek na prsou a krátkých šortkách brčálově zelené barvy. A nástup to tedy je věru originální. Zprava z dýmu vyskočí první dívka a z kroku plynule přejde do ukázkové hvězdy. Podobné entrée lze zaznamenat i zleva, a sotva tanečnice opět pevně stojí na nohou, objeví se další dvojice, která protočí dokonalý přemet. Nakonec vyběhne poslední trojka. Prostřední dívka svírá v ruce pompony a děvčata na kraji mají dlouhé stříbrné stuhy. Jen o něco menší třásně vytáhne i James v kufru a začne se s nimi zvesela natřásat. Ač je jeho styl s tím dívčiným srovnatelný jen těžko, dokonale celé představení zaštiťuje shora. Dole poté již můžeme sledovat výborně secvičenou sestavu, kdy akrobatky se stuhami povětšinou jen vytvářejí kulisu pro famózní číslo prostřední dívky.

Dívka obecenstvu prokazuje svůj um elegantními provazy, impozantními výskoky, bezchybnými stojkami a kombinacemi toho všeho obohacené o dramatické kreace rukama, až se dech tají. Když skupinka tanečnic dokončí celou svou show, pozvednou nad hlavu hůlky a v těsném sledu za sebou z nich vypálí zářivě rudé jiskry letící vysoko ke stropu a báječně zakončující jejich vystoupení.

Během celého tohoto ceremoniálu se z dýmu vyřítí i malý studentík, který působivým kouzlem všechny tyto jiskry spojí v jednu menší ohnivou kouli. Ta po krátkém setrvání na místě zamíří plavným letem ke dveřím, kde se roztříští na malá světýlka velikosti světlušek. To je impuls pro kolejního ředitele, jenž nakráčí do světélkujícího roje svižným krokem, bok po boku svého věrného přítele Banána. Moris opravdu vypadá jako pravý principál. Červené sako s vyztuženými rameny a decentními třásněmi, jehož jednotlivé části má spojené zlatou stuhou uchycenou knoflíky téže barvy, a černé kalhoty dokonale ladící s tmavými špičatými polobotkami jen onen fakt utvrzují. Banána má místo cirkusového lva přichyceného na červeném prošívaném vodítku a jezevci, zdá se, se tato pozornost líbí. Poslušně následuje kroky kolejního a vesele kouká do stran po osazenstvu ostatních kolejí.

Pár kroků za Morisem vejde do Síně další skupinka mrzimorských, tentokrát ale přímo hýří kolejními barvami. Houf dívek, v jejichž středu si hrdě vykračuje Mia E. Phoenix, kolejní zástupkyně, je oblečen do žlutočerných pruhovaných šatů doplněných tmavými punčochami a kanárkovými teniskami. Nechybí ani čelenky s tykadly ve vlasech, více či méně věrohodně vyrobená křidélka na zádech a košíčky plné podivných koláčků, z nichž se line lákavá banánová vůně. Roj včelek (teď je již zřejmé, že se o včelky jedná) se navzdory očekávání najednou rozeběhne mezi studenty a s veselými úsměvy začne rozdávat cukrovinky - čínské koláčky štěstí. Po rozlomení lze najít malý nažloutlý papírek s vyumělkovaně psaným textem - krátkým přáníčkem. Ať už ho někdo omylem, či z čirého rozmaru sní celý, otravu očekávat nemusí, neboť lístečky jsou stoprocentně poživatelné. A co víc, chutnají skvěle. Mia mezitím dál důstojně kráčí za principálem a Banánem ve své oslnivé včelí róbě.

Jen co dokončí svoji pouť včelky, na scénu přidupe dle počtu zdá se rovnou celý zbytek mrzimorských studentíků. I ten lze ovšem pomyslně rozkouskovat na jednotlivé skupinky, kdy každá je zde zřejmě za účelem symbolizovat něco jiného. Všichni z první jsou oblečeni do žlutých triček s jezevcem držícím v tlapkách knihy. Každý člen svírá též jeden svazek v rukou a za příležitostného listování občas žďuchne do toho vedle a poukáže na cosi v textu.

Hned za nimi sveřepě kráčí banda holek v téměř totožných kanárkových tričkách, jen s tím rozdílem, že jezevec je na nich vyobrazený s řasenkou a rtěnkou - zkrátka jako líčící se. I dívky samozřejmě mají kosmetiku připravenou, a jakmile se průvod rozhýbe, začnou své pudříky zběsile aplikovat, přičemž přitom nezapomínají užasle a nadšeně vřískat. I za nimi vidíme trička stejné barvy pro tentokrát s potiskem Superbanána. Nebude náhoda, když vám připomene jednoho z mudlovských komiksových hrdinů. Všichni kluci oblečení do těchto modelů pohledem sledují okolí. Když je doběhne další houf, který se je pokusí vylekat, s nimi to nic neudělá a jen se pousmějí. Ale sotva se naopak oni pokusí vylekat tu skupinku, která k nim přiběhne s bázlivým jezevcem, chudáci se pak stáhnou a drží v ústraní. Předstíraný strach je v jejich obličejích více než zřetelný.

V závěru průvodu vykračuje pár netradičně oblečených studentů, ale typických představitelů cirkusu - klaunů. Jen co vstoupí do Síně, začnou s veselými úšklebky pobíhat mezi skupinkami a tropit lumpárny. Knihomolům zavírají knihy a kradou jim je, fifleny drcají ve snaze zkazit jim líčení, sem tam pořádně postraší strašpytle. U odvážných už tolik úspěchů nemají, i tak se jim daří tvořit chaos a zmatky.

Do gradující kakofonie najednou vstoupí Moris a dlouze švihne hůlkou nad hlavou. To jako kdyby byl pokyn pro jeho ovečky a všichni se naráz zastaví. Ač nástroje v tu ránu zmizí, hudba stále doznívá. A této kulisy využívají mrzimorští, aby nenápadně a v tichosti opustili Síň. Sotva utichne poslední tón a dým se definitivně rozplyne, po předešlém veselí už nezbývají ani ty rozházené konfety.

 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 
Forum