Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

NonRPG porada

Dne: 28.2.2013 (8.9.2083)

Především skze první ročník proběhla tato porada, která měla za cíl seznámit mrzimorské prváčky s prostředním školy i koleje. Účast byla hojná a řešilo se opravdu mnoho věcí, doufám že si každý přišel na své a já zde dokládám otázky, které během porady padly i s vysvětlením. Ale na začátek pár slov kolejního ředitele:

 • Přeji všem dobrý večer. Někteří mě znáte, jiní ne. Někteří se se mnou možná setkali už i mimo hrad buď v Londýně, v Prasinkách nebo třeba při cestě kočáry z hradu na hrad. Nejspíše by bylo vhodné, kdybych se Vám všem představil.
  Jmenuji se Moris Albertson a v kouzelnickém světě již trávím nějakou řadu let. Mou specializací jsou démoni, proto předmět,který na hradě vyučuju je Démonologie. Letos budu mít ještě na starosti studia mudlů.
  Zatím bez RPG, prostě tak, jak to je Vás vítám ve žluté koleji Mrzimor a věřím, že se Vám zde bude líbit. Doufám, že Vám primus a prefekti podali vysvětlení na Vaše otázky, pokud jste nějaké měli. Věřím též, že všichni víte, jak funguje Hocz, a doufám, že budete aktivní jak v soutěžích, v kolejní soutěži apod.
  Další věcí, kterou bych Vám chtěl říct, je to, abyste si všichni pročetli ve druhém patře na sekretariátu školy školní řád a řídili se jím. Nebojte se hrát RPG, nikdo Vám za chyby hlavu neutrhne a nebojte se též studovat a plnit různé úkoly, které po Vás budou zdejší profesoři chtít.
  Ve čtvrtém patře najdete lokovy krámy, kde si můžete dokoupit věci do školy, které jste si nestihli nakoupit v Londýně nebo v Prasinkách. Abych předešel otázce zápisu, měl by být spuštěn snad již brzy. Ostatně kvůli těmto věcem se vyplatí sledovat nástěnku školy.
  Výuka zde nonkově funguje následovně. V učebně se každý dva tejdny objeví výklad. Vy si ho přečtete a vypracujete domácí úkol, který je Vám zadán. Za úkoly dostáváte známky a body do poháru.
  Úkoly bývaj různý. Záleží na profesorovi, jestli bude chtít vymyslet básničku, pravidla pro létání či sepsat nějaký příběh. Věřím, že se u úkolů určitě pobavíte. V rámci RPG bývají u vybraných předmětu i praktické hodiny na chatu.
  Jako studenti prvního ročníku musíte studovat povinně Základy magie a jeden povinně volitelný předmět, např. kouzelný formule, obranu atd. Bez splnění této podmínky nebudete vpuštěni do druhého ročníku.
  Navštěvujte též menu osoba, kolejní rozcestník a tam následující sekce. Vstup do společenské místnosti, což je naše nonková spolka, kolejní nástěnku apod. Též se vyplatí sledovat přehled bodování a bodování úkolů. Dodržujte školní řád, snažte se pro naši kolej získávat, ne ubírat body a doufejte spolu se mnou, že pohár bude letos náš. Můj kabinet naleznete v prvním patře, kde mi můžete napsat jakýkoli dotaz a nebo mi napsat sovu.
  Nezapomínejte ani na to, že jsme v kouzelnickým světě, takže tu mobily a různá další elektronika prostě nefunguje. 
  V jedenácti letech nemějte románky se spolužáky, mohla by Vás postihnout Rowenina kletba a to opravdu není nic příjemnýho. Hlaste se na brigády, plňte soutěže a plně si užívejte tohoto světa, který je tu pro Vás.
  Závěrem ještě dodávám. V případě jakýchkoli problémů či dotazů se obracejte na mě, prefekty či primuse. To je ode mě pro tuto chvíli vše a ještě jednou vítejte.
 • Našli všichni naši nonRPG spolku?
  http://hocz.org/topic.php?tid=2
 • Nějaké dotazy ke kolejní nástěnce, debatce, mrzifóru...?
 • Fajn, takže se nakouslo další téma, pokoje. Pokud to někdo ještě neví, tak máte do 24. 3. čas sehnat si spolubydlící - maximum je šest. Pak vás rozhodíme. Své výběry nahlaste prefektům či primusovi.
  Nicméně ano, inzeráty na spolubydlící si nechte na jindy - jiné dotazy k pokojům jsou?
 • Přešla bych k zápisům?
  Čistě hypoteticky by někdy kolem 3. 3. měl začít zápis do předmětů. Je možné, že to bude o kousek dřív, možná kousek později. Připomínám nutnost si zapsat Základy Magie. Ale teď mi řekněte - stihli si všichni koupit všechny pomůcky, co chtěli?
  Některé pomůcky lze zapůjčit z kolejního fondu: http://www.mrzimorhocz.hys.cz/viewtopic.php?f=13&t=7
  Nicméně... k té výuce - někdo nějaký dotaz?
  A zápis opravdu bude brzy, na úkoly budete mít asi 14 dní času a budou po vás chtít maximálně 4 za jeden předmět.
  Hádám, že k výuce už kromě všeobecného údivu nic není?
 • Co chcete říct dřív rowenu, či něco o koleji ? 
  Rowena: Ta se Důdla nikdy netýkala, je na to moc divnej :( :D Ale néé takže pokud nechcete skončit u Mii, což nechcete !:D si vzpomeňte na vašich 11, což pro mě je problém už... a berte tuto pověru vážně, opravdu. Na city bude ještě v té hře tolik času, myslím si, že daleko lepší si užít té hyperaktivity postavy, jako si ji užíváme s Jameskou... :D
  Jako zahrát to lze, jak říká Molly, ale to si chce vzpomenout na to co jsme dělali ve školce, ale tam jsem byl před 15 lety naposledy, takže to nejde:D
  Rowena byla zakladatelkou Havraspáru jak asi víte. A říká se, že sešle svou kletbu na každého, kdo si projevuje lásku a nemá na to věk (respektive se chová neúměrně svému věku, ale občas si počíhá i na ty, co si strkají jazyk až do krku a věk na to mají). Protože Rowena prožila nešťastnou lásku, tak se její stín potlouká po hradě a hlídá to tu od hrdliček. Může se stát, že na vás spadne cihla, přilepí se vám jazyky nebo cokoliv jiného. ;)
  Skončíte na ošetřovně ani nestačíte napsat hvězdičku.
  Ale co je DŮLEŽITÉ! Vy jako hráči o Rowenině kletbě sice víte, ale vaše POSTAVY o tom nemají ani tušení. Je to jen fáma. Takže né že si budete vyznávat na lavičce lásku, jednoho trefí cihla a druhý zakřičí "Ó né, Rowenina kletba! *zakryje si obličej*"
  Hele, obecně - používejte mozek (ano, všichni tady ho máte) a budete v pohodě. A to při všem. Pokud je vaše postava zraněná a pak najednou není, je to chyba. Pokud vaše postava začne děsně moudře všechno vědět a umět, je to taky chyba.
  Většinou se stranit všeho až do 13 let. Od třinácti lehké doteky rukou, ale nemyslete si, že když je vám třináct, tak si vás Rowena nepodá.
  Ano, ohrožení jsou i páťáci. ;) A opravdu si na to dejte pozor a hlavně na mě (Miu). Jsem na to fakt ostražitá a nešetřím nikoho.
 • Jinak, slyšeli jste už o večerce? Od kdy je, co pro ni platí?
  Po hradě může. Takže si můžete vyrazit na jídlo do síně.
  V 10 je zákaz vycházení z budovy školy, toulačka po chodbách, dejme tomu. Pro plavání v jezeře musíte absolvovat plavecký kurz...
  Za mých studentských let jsme dělávali přepadovky kuchyně o půlnoci. :D Nicméně ano, platí od 22:00. Nesmíte ven z hradu. Na to si profesoři dávají pozor, a pokud vás tam herně načapou, tak mohou sebrat i 20 bodů.
 • Jinak do Zapovězeného lesa máte taky zákaz chodit. Tam pokud vkročíte, tak můžete o svou postavu i přijít. ;)
 • Jinak co se týče zábavy pro vaše postavy i vás, tak by se v příštím týdnu měl otevřít divadelní kroužek, tak snad Rose podá víc infa, ale klidně ji zaspamujte a poté by měli být roztleskávačky, kdy naopak by měla podat info Velista.. takže sledujte nástěnku, ale zkuste klidně už dotazy na ně směřovat:)
 • Dobře, myslím, že zvláště pro vás tři je nutné zdůraznit RPG a nonRPG stránku lumpáren. Pokud něco provedete, něco, co by vaše postava provést ani nemohla, letíte ze hry. Jinak je trest hlavně v rámci RPG.
 • Dá se nějak předplatit Denní Věštec? :)
  Katherine, ano, dá, pokyny najdeš v každém čísle.
 • Dobře, možná bychom mohli přejít k tématu jménem bodování, co vy na to? :P
  Body dostáváte za úkoly a soutěže - snažte se vypracovat úkoly co nejlépe - čím víc bodů, tím lépe. Pokud někomu s něčím pomůžete (např. najít profesorovi brýle) a někdo si všimne, taky něco můžete dostat. Za drzost, šílenost, porušování řádu... body dolů. A jen tak pro info - my vám ty body počítáme taky a ke konci roku nejlepší získá odměnu!
  Chtěl bych podotknout to, co říká Jameska, ty body se Vám promítají do dvou míst, takže o to větší motivace pro vás, aby jste zabrali a vyhráli jste jako jednotlivec a i jako kolej !:)
  Budeme se na vás zlobit, pokud body strhnete? Pokud to jsou strhlé body při hře, která byla na úrovni a dotyčný si ji užil, tak se to nijak nehrotí. Ale pokud si někdo usmolí trest a neodevzdá ho (tím kolej připraví o 20 bodů) tak už je to důvod k naštvání. Takže neprovokujte zbytečně, jen tak z nudy. A když budete porušovat řád, snažte se nenápadně. Na druhou stranu ani při porušování nezapomínejte na logiku. Nevloupete se pro košťata, nedostanete se do ředitelny,... Jste prváci.
  Když se to nebude opakovat pravidelně, hrotit se to snad nijak nebude ;)
  Amen. Nicméně body NEZÍSKÁVEJTE PODVODEM! Pokud si budete radit v soutěžích, opisovat v úkolech... je to až -50 b. Jinak je to obvykle 10 za večerku... éé... to najdu
  záleží za co, není moc příjemné když někdo schválně strhává body, na které se někdo snaží .. někdo tomu čas věnuje a někdo dojde a shodí mu najedou 50 bodů ..
  Drzost -5
  Výtržnosti atp. -5
  Večerka -10
  Vulgarita -10
  Ničení majetku školy -10
  Koupání v jezeře bez osvědčení -10
  Nepovolený vstup do TM -10
  Kouzlení na územích školy (bez svolení) -10
  Vstup do Prasinek -15
  Neodevzdání trestu -20
  Vstup do lesa -20
  Opisování -20
  Napadení spolužáka -30
  Kouzlení v Prasinkách -50
  Podvádění při soutěžích -50
  Ty body jsou jen orientační. Nemusíme se podle nich řídit.
 • Dál - v průběhu roku se budou řešit nějaké věci, třeba se zdobit stromeček a tak. Vše se připravuje dohromady, takže se nebojte se ozvat, máte-li nápad. A to i na nějakou akci, ano?
  To vše je většinou v non spolce, vím, je zaspamovaná, ale to co je primární je nahoře :)a když se něco řeší, tak většinou se řeší jen to :)
 • Ale dál máme Bradavičník! Našli ho všichni? (http://bradavicnik.over.cz/)
  Zde jásající slečna Bennett je šéfredaktorkou Bradavičníku! Netrpělivě čeká na vaše články!
  :D Tak, tak. Veškeré články jsou velmi vítány!
  :D A pokud možno vyvarujte se článků o vraždění, mučení atd. Nebo to aspoň napište vtipně a ták :D :D
 • No fajn, já tak nějak už k vám jinak asi nic nemám. Co vy? Znáte kalendář? Víte, kdy nosit uniformy? Víte o identifikačním notýsku?
  Jo a kdybyste měli třebas chvilku nebo se nejde Merlin nudilo, nebylo by od věci přečíst si školní a studijní řád ;)
  Takže kalendář. Všichni najedou na datum a hodiny, co je tady nad seznamem aktivních postav, a kliknou! A až si ti prohlídnou, tak se vrátí,
  Čas od času do kalendáře koukejte, přibudou tam dny slavností
  Identifikační notýsek je průkaz studenta, který nosíte s sebou! Na požádání jste nuceni ho předložit.
  Uniformy se musí nosit v RPG všední dny od šesti do šesti.
 • Ještě vám chci říct, že je vážně sranda si úkoly odehrát. Takže to dělejte a žádejte starší o radu, užijete si.
 • Nakonec všeho se i ozval hlas: *Hlas se záhrobí* Plánuje se stanování!
  Co nás čeká, nechme se překvapit. 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 
Forum