Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Krádež u školníka a přijezd zkouškové komise

Dne: 9.6.2013 (22.4.2084)

Čajový dýchánek:

Gwendolyn Stephart, Samantha Belling, Janis Confianza a Candy Snow se hrdinně pustily do hoštění pozvaného trpaslíka. Pozvání přišlo (z oficiálních důvodů) jako díky za opravení podlahy a vázalo se k němu jahodové želé, čaj a hromada sušenek.

Samotné setkání s trpaslíkem proběhlo značně dramaticky. Ačkoliv trpaslík ocenil, že mrzimorská sebranka umí zdravit a že pozvala i Fafnira, nebyl zprvu do přátelení nějak extra hrr. Vlastně je neprve podezíral, že na něj šijí nějakou boudu, jelikož trpaslíci jako neosoby nejsou podle mínění Godlina moc populární.

I tak se Godlin dal přemluvit k čaji a ochutnání želé, nicméně pořád byl tak napůl na odchodu. Postupně se však uklidnil, ačkoliv stále nevypadal zrovna dvakrát šťastný z toho přívalu otázek. Historii Bradavic doporučil nastudovat z hodin, hovornější byl až po dotazu na stravovací zvyky Fafnira. Bohužel bylo vše značně pokaženo dotazem, zda si trpaslík nezahraje nějakou hru. Godlin a trpaslíci obecně jsou totiž pracovitým národem a na tyhle blbosti nemají čas. Opět ho obměkčil dotaz, zda si nechce zapálit.

Jenomže vzápětí nastal další krizový okamžik, když byl nevhodně zvolenými slovy Samanthy nazván nudným. To se dost urazil. A prohlásil, že nemá zapotřebí dělat někomu kašpara. V odchodu ho zastavilo jen včasné přisunutí talíře sušenek. A další otázky o Fafnirovi. Očividně by o něm zvládnul vykládat celé hodiny. Hodinu se pak už však nezdržel, na druhou stranu se při odchodu netvářil naštvaně a dokonce konstatoval, že Fafnirovi se u Morčat líbilo.

Krádež v kutlochu:

Druhá část úderné skupiny složená z Tess Cont, Arthura J. Doodla a Jamese Hroozleye vyrazila kryta maskovacími kouzly do jámy lvové. Ačkoliv cestou nepotkali nic zajímavého (nepočítá-li se ostražité a nablýskané brnění), opatrnosti není nikdy dost. A tak dorozumívání bylo mnohdy veselé, neboť zuřivá gesta pochopitelně nikdo neviděl a po hlase by je bylo poznat.

Navzdory těmto úskalím nakonec dveře nalezli a za použití prosté Allahomory otevřeli dveře (mizerné zabezpečení!). Ale ouha, zapomenuli zakouzlit panty a prozradilo je vrzání. Helga však nad nimi bděla a nikdo na ně nevletěl. Mohlo tedy nastat hledání oné destičky.

Bohužel v prvních chvílích neměli štěstí, nefungovalo ani přivolávací Accio. V šuplících ve stole nic nebylo, dokonce se ten spodní podařilo vysypat a pozpřeházet složky a papíry v nich.

S neúspěchem se skupina setkala i v oblasti kolem kovadliny, na oknech a do soukromé ložnice se ani nedostala. Až při prohledávání podlahy a všech rohů slavila úspěch. Destička podpírala kývající se stůl, a tak byla vytáhnuta a nahrazena výtiskem knihy O trpaslících. Ta byla spěšně zamaskována obarvením na šedo (není to dokonalé, titulek prosvítá) a šup ven.

Cesta zpět pak byla narušena zásahem jednoho brnění (skupina již nešla maskována kouzly), které však bylo hravě zpacifikováno (větších újem však nedošlo) a nakonec se všichni vrátili na pokoje.

Příjezd zkouškové komise:

Navzdory drbům, že komisi posvačila Blátotlačka žravá, se do hradu přeci jen dostavila. Jednotliví komisaři byli představeni a hostina na jejich počest započala. Probíhala klidně, ač někteří komisaři pouštěli hrůzu. Vše však vyrovnali ti, co se rozhodli se se studenty seznámit a popovídat si, dodat studentům trochu kuráže a vůbec zjistit, koho že to budou mučit. Poslední povídající dvojice se rozešla před půlnocí.

 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 
Forum