Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Cedric Diggory

"Vzpomeňte si, až přijde váš čas a vy budete muset učinit volbu mezi tím, co je správné a co je snadné, vzpomeňte si, co se stalo s chlapcem, který byl dobrý, laskavý a statečný, protože zkřížil cestu Lordu Voldemortovi. Vzpomeňte si na Cedrica Diggoryho. "
Albus Brumbál

Rodiče: Amos Diggory a jeho manželka
Barva vlasů: hnědá   
Barva očí: šedá   
Postava: sportovní
Hůlka: jasanová s ocasní žíní jednorožce (12 1/4")

Cedric se narodil (říjen 1977) a vyrostl v blízkosti Ottery St Catchpole a začal navštěvovat Bradavice 1. září 1989. Byl sportovně založený a díky tomu se vypracoval na post kapitána famfrpálového týmu a zároveň chytače. Během svého studia se stal v pátém ročníku prefektem koleje a v jeho povaze se promítaly všechny ctnosti Mrzimorské koleje.

Jako jediný byl spravedlivě vybrán z celých Bradavic, aby se zúčastnil Turnaje tří kouzelnických škol. Při třetím úkolu nebyl přenesen zpět do Bradavic nýbrž na hřbitov v Little Hangletonu, kde by byl zabit posluhovačem Lorda Voldemorta Peterem Pettigrewem, a kde pomohl, již v podobě ducha, Harrymu Potterovi odvrátit kletbu Lorda Voldemorta. Cedric Harryho požádal o to, aby jeho tělo přenesl zpět do Bradavic a tak se i stalo.

Jeho rodina byla zdrcena a ministerstvo celou záležitost tutlalo, jelikož si nehodlalo připustit, že nejobávanější černokněžník je zpět. V Bradavicích se každý rok 26. října vyvěšují v prostorách Mrzimorské společenské místnosti černé prapory, které symbolizují boj proti temné straně a studenti si připomínají smrt významné osobnosti své koleje.

 
Forum
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat