Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Slavnost 2085/2086

Ozve se rána jako z děla a pohledy všech přítomných se stočí k drobné černovlasé dívce, která si to do síně mašíruje v pečlivě upraveném mrzimorském stejnokroji a za sebou táhne křiklavě růžový mudlovský vysavač. Když Cattleya promluví, její Sonorem zesílený hlas zaduní celou místností. „Ehm, takže… Myslím, že je načase to tady trochu vyklidit!“ Po těchto slovech se horlivě shýbne, zmáčkne růžové tlačítko a síň rázem zaplaví hlasitý hukot očarovaného stroje. Spolu s pokračujícím rachotem ze síně plynule zmizí i veškeré světlo, jakoby někdo v pozadí zlomyslně použil Ex Calgio.

Zanedlouho je všude tma jako v pytli a nastalé atmosféře kraluje hlas samotné Catt, nyní úpěnlivě hledající cestu ke stolu. Třísk! Ten neurčitý šum protne další hlasitá rána a řev, tentokrát odněkud ze Vstupní síně. „Jau, frajere, to byla moje noha, jasný?!“ Zbytek již tlumenějších nadávek ale zanikne v důrazném syknutí něčího netrpělivého hlasu.

Po chvíli do síně vletí žlutá zářící koule a stejnou rychlostí i malý klouček, jenže po svých. Několik kroků za ním se objeví další studenti a tma, zanikající ve zlatém světle, odhaluje, že jsou všichni oblečeni do žlutočerných hábitů. Někteří z nich drží rozsvícené hůlky, další pro změnu něco jako plyšové jezevce, kteří – jak ostatně demonstrují sami mrzimorští – slouží jen k tomu, aby v zápětí přistáli někomu na hlavě. Je ale záhadou, k čemu slouží rudý hasicí přístroj, který třímá v rukou kolejní ředitelka usazená na nafukovacím jezevci vznášejícím se v čele průvodu.

V tom divném průvodu nechybí ani stříbrné balónky ve tvaru jídla. Zpoza všech těch nafukovacích muffinů, dortů a keksíků sem tam vykoukne i jeden mimořádně obtloustlý, který svým tvarem připomíná Helgu z Mrzimoru. Přihlížející však nad touto záhadou nemají mnoho času na dumání, jelikož je vyruší čísi rozesmátý hlas. „Přichází prďácký Mrzimóóór! zahuláňá podezřele vychechtaný Arthur pochodující vedle Mii, a na důkaz svých slov vehementně mávne velkou vlajkou s erbem koleje.

Ti, kteří před vstupem do síně již zkonzumovali něco pro své obveselení, a vlastně i všichni ostatní, mohou mít nyní pocit, že vidí dvojmo. Ta žlutá koule ze začátku se totiž tak nějak rozmnožila a nyní udržuje formaci želva pár stop nad zemí. Jeden ale po chvilce mžourání snadno odhalí, že to, co nyní odráží většinu světla v místnosti, jsou jen zářivě žluté hábity mrzimorského famfrpálového týmu. Tato hypotéza je záhy potvrzena efektním manévrem, zakončeným tak nějak všeobecným jásotem.

S příletem famfrpálového týmu jakoby se místnost kromě zlatavého světla zalila i nenadálým teplem. Vlastně začíná být docela horko. Takové, že všechny ty tenké provázky, doteď úspěšně držící nejedlé balonky na uzdě, se zničehonic rozhodnou jim darovat svobodu a vyslat je na cestu k očarovanému stropu. Zvolna se vyfukující Helga jakoby vydráždila kapitána famfrtýmu k akci. Daed z ničeho nic vyšle mezi balonky kouli podobný ohnivý útvar a všechny balonky tím se zlomyslným výrazem pošle k zemi.

Daed se očividně dobře baví, protože první ohnivou kouli brzy následuje druhá. Tentokrát má však drobné obtíže s vlastní rovnováhou, a tak se koule, žijící vlastním životem, vydá směrem k profesoru Wolfgangu Magnussenovi. V nestřeženém okamžiku ale se zajiskřením zmizí a zůstane po ní jen smradlavý obláček.

Zdánlivě nevyhnutelnou katastrofu následují další dva epesní famfrpálové tríčky, které opět završí majstrštyk ohnivého mužíčka Povola. Tentokrát za oběť padne žlutočerná mrzimorská zástava, doteď vesele vlající v Arthurových rukách. Než se však prefekt stačí s úděsem vzpamatovat, skotačící plamínky sežehnou na troud dobrou polovinu vlajky. Skon kolejního klenotu však nezůstane nepomstěn. „Everte Stati!“ Vzteky brunátný Arthur vypálí na Daeda kouzlo, které svůj cíl mine o pouhý kousíček.

Daedův výraz je však čím dál zlomyslnější a jeho poťouchlost kulminuje zároveň s jeho excelentním úhybným manévrem, kterým však sestřelí dobrou polovinu mrzimorského famfrtýmu k zemi. Díky včasnému zásahu kohosi z mrzimorského průvodu však popadaní letci přistanou jako do peřinky. Mistr Povolo, jako správný kapitán týmu, následuje svoji posádku k zemi také. „Himbajs, vy plantážníci!“ Ozve se z davu mrzimorských dívčí hlas, sotva Daed velmi romanticky políbí kamennou podlahu.

Osud tomu chtěl, aby všichni více či méně potlučení, ohořelí a podobně zdevastovaní mrzimorští nakonec přispěchali jeden druhému na pomoc a skončili v hromadném a silně kolegiálním objetí, za hlasitého skandování a poskakování. „Mrzimor! Mrzimor!“ Tento hurónský řev, rozesmívající všechny přítomné je, spolu s odeznívajícím zápachem spáleniny, nakonec to poslední, co po mrzimorských v síni zbude.

 
Forum
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat