Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Den boje proti zlu

RPG a RL datum: 26. 10. 2084 (27. 9. 2013)

Článek v Bradavičníku


K příležitosti Mrzimorského dne, v němž si připomínají Cedrika Diggoryho (přesněji den jeho narození) i jiné padlé v boji proti zlu, se v síni sešlo několik desítek studentů, aby společně pozvedli číše na počest těchto hrdinů a vyslechli si přednášku. Té se po uvítacím proslovu slečny Madeiry ujal Tobias Rein a nejen že seznámil studenty se zajímavou minulostí některých současných profesorů, kdy se například profesorky King, Boneová, Weasley či Fast účastnily čtvrté černokněžnické války, nýbrž nadnesl i několik myšlenek, co je to vlastně zlo, zda jsme všichni od podstaty zlí a jak významné jsou naše každodenní rozhodnutí.
Ačkoliv se mnozí hostiny účastnili z mnohem přízemnějších důvodů - totiž vidiny jídla -, než aby se nechali poučit, nikdo a nic nenarušil poklidný průběh večera. Pravděpodobně za to mohl fakt, že profesor všem povolil stravování i během řečnění. Třebaže je pravdou, že jistá nebelvírka místo poslouchání raději rozvíjela teorie o plivancích v čaji.

Ne všechny přednáška uspokojila a ozývaly se i hlasy, že profesor mohl hovořit například o své minulosti a o vnitřním boji v sobě samém během své kariéry bystrozora, vesměs však žádné doplňující otázky nebyly.

 
Forum