Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Halloween

Dne: 20.3. - 23.3.2013 (17.10. - 31.10.2084)

Halloweenu se klasicky ujala StR a uspořádala několik dílniček. Ve spolupráci s profesory se pak během velkolepého večírku uskutečnila i fingovaná vražda profesorky Liu. Akce se dočkala i ohlasu v Bradavičníku.

Výroba strašimasek

Duo Hroozley a MacKenna naběhli do klubovny s kbelíky plné papírovo-škrobové kaše, se slámkami a dalšími důležitými věcmi potřebnými pro výrobu papírových masek. Zájemci byli nejprve rozděleni do dvojic, kdy si první měl lehnout a druhý jeho obličej zabalit do blány. Do ní se posléze prorazil otvor, udušený dostal brčko na dýchání a konečně se mohla aplikovat hmota nevábné vůně a konzistence. Masky byly posléze vysušeny kouzlem Asius a upraveny dle vkusu jejich majitelů.

Navzdory usilovné snaze všech zúčastněných nikdo nezemřel a nestalo se nic zvláštního.

Dlabání dýní

Neohrožená Dac rozdala zájemcům dýně, nože a další serepetičky, načež se všichni pustili do vyřezávání té nejhezčí dýně. Oliver, druhý krotitel divé zvěře, dorazil s lehkým zpožděním, na druhou stranu přinesl kyblík na vnitřek dýně. Kromě mírné nevolnosti přítomného pana Attamana se však žádný závažný úraz nestal a všichni to nakonec přežili.

Pečení hallowpochutin

Důdlík, Rose a Molly spojili své síly, aby zájemcům ukázali, jak se pečou věrné napodobeniny lidských prstů. Aby v případném obvinění z pokusu o otravu okolí nebyli prefekti sami, strategicky každému přisoudili nějaký úkol. Jeden míchal, druhý vážil, další sypal,... V konečné fázi ze vzniklého těsta účastníci modelovali prsty, místo nehtů použili mandle a tak. A to byl konec.

Vražda profesorky Liu aneb Halloweenský bál

Již přítomnost Karlose předznamenávala problémy, neboť tento nemrava házel očko za každou sukní. Některým také dělal problém jídelníček sestávající mimo jiné i z lidských prstů, takže večírek zahájilo veřejné zvracení.

Studentstvo i profesorstvo se konečně slezlo a po úklidu Selena začala s vyhlašováním kostýmové soutěže. První místo obsadil Edmund Denis Attaman, druhé Mackenzie Woods a třetí ovládla Maya A. Milf. Následoval čas pro veselení - o zábavu se starala poněkud strašidelnější hudba a speciální nabídka na stolech.
Do Síně se pomalu dostavila i budoucí mrtvola Liu, pro zatím rozdávala zářivé úsměvy na všechny strany. Za zmínku z toho všeho určitě stojí debata na téma "Jsem profesor. Mám se jednou ročně chovat jako blázen? Co když se pak studenti budou chtít přátelit?!". Ale to už přichází čas pro naši drahou vraždu...

Profesorka Liu opustila místo u stolu s omluvou a vyrazila někam do síně. Když tu světla zhasla. Mnohé nastalá tma vykolejila tak, že nedokončili své vzletné myšlenky, další se uchýlili k panickému jekotu. A profesorka Mosetová pragmaticky zanadávala, že nemůže najít pití. Tak či onak v bludu a temnotě osazenstvo moc dlouho nepobylo, neboť po výkřiku umírající labutě nastalo světlo. Pohled na zakrvácené tělo profesorky Liu někoho přinutil řvát, další automaticky sahali po hůlkách a byli i tací, co si hledali flek s dobrým výhledem a popcornem.

Třebaže profesorky Weasley a de Shell zavelely, aby dav zůstal na místě, u mrtvoly se přeci jen shlukovali zvědavci. A také došlo na obvinění - jako první stín padl na Ginny. (Prý závidí oblíbené kolegyni, navíc se podezřele rychle chtěla zdejchnout na ministerstvo, aby ohlásila vraždu, také už ve svém třeťáku, jak přiznala, profesora zabila.) Druhého černého Petra obdržel druhý Weasley, asi to mají v rodině.
Obvinění střídalo obvinění, až se konečně sbor nějak dohodl a začal zajišťovat důkazy, posílat studenty do společenek a odneslo se i tělo. Ačkoliv měli studenti spát v pokojích, do společenských místností se nikdo dostat nemůže (hrad odmítne spolupracovat s "vrahy"), a tak nakonec skončí všichni na ošetřovně. Přesněji přede dveřmi ošetřovny.

Na onom místě se mezitím dějí věci. Ošetřovatelka mající zrovna službu jen stěží zvládne zakrýt nadšení z pitvy. Hned si poručí pořádnou pilu, dokonce i ten zástup studentů vpustí, aby se podívali na tělo. Pak jich však začne být nějak moc, takže i s tělem a náčiním prchne do svého kutlochu, aby mohla svou mrtvou oběť nerušeně porcovat na kousíčky. Profesoři a studenti zatím mudrují, proč asi a kdo zabil zrovna oblíbenou Liu. Nutno podotknout, že Weasley podezříval Weasleye.
Ještě před tím, než se shromáždění zvládlo na něčem dohodnout, otevřela dveře ošetřovatelka a informovala, že Lucia Lex Liu je definitivně mrtvá a že na dýce byl jed. Což opět vrhlo nepříliš příznivé světlo na oba Weasleye a vlastně všechny vyučující lektvary a jedy. Skoro to vypadalo, že se všichni pohádají navzájem, Mornanth B. Weasley chtěl prchnout do Azkabanu a Marci Mosetová otevřít krámek s upomínkovými předměty na tento den, když tu se na dýce-vražedné zbrani našel nápis v azbuce. Překladu se ujal Morn, vzrůšo vyvolal Protiva příletem s informací, že tu je i nějaká druhá vražda. Než se stihlo přijít na to, o čem to povídá, padlo jméno majitele dýky - Alex Petrov. Dýka je jeho, prý se s obětí i to ráno hádal, hurá za ním!

Posledními kulisami dramatu se stala chodba před kabinetem Alexe. Ginny se přede dveře hrnula s výrazem buldoka, jiní byli se soudy opatrnější a nepozdávaly se jim metody vyšetřování profesorky Ginny M. Weasley. Ta si servítky rozhodně nebrala, rázně zaklepala na dveře kabinetu a strčila důkazní materiál překvapenému profesorovi před nos. Petrov se sice chvíli vymlouval, že si třídil tužky, ale nakonec ho usvědčila krvavá skvrna na manžetě. Což nejedné přítomné dívce zlomilo srdce.
Přišlo na řadu zatýkání. Tedy, bylo oznámeno, že je vrah zatčen, jenomže se stala taková zvláštní věc. Původně rozřezaná profesorka Liu se totiž živá a zdravá zjevila na konci konvoje a smála se a smála. Vypečený vtípek pak byl studenty přijat různě, ale v závěru byl každý nejspíš rád, že si vedení na hradě šílenou ošetřovatelku nedrží.

 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 
Forum