Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Silvestr a Nový rok

Dne: 20.4. - 21.4.2013 (31.12. - 1.1.2084)

Silvestrovské oslavy začaly tím, že skřítci vyhodili sedící studenty od stolů, aby mohli připravit vše okolo. Studenti se zatím mohli občerstvovat u fontány s falešným šampaňským.

Mezi skřítky připravené věci patřily i rachejtle, které však kupodivu měly nožičky a rozběhly se do všech koutů. Jak byli přítomní vzápětí informováni, výbušniny bylo nutné do půlnoci zkrotit a umístit do připravených stojanů, sic vybouchne hrad. Toto upozornění nejspíš studenty nadchlo, neboť do hledání se nikdo neměl. A tak na to stádo byl poštván klaun.

Někteří trpící fóbií se báli, jiní si hlučné představení užili... Každopádně klaun je opět upozornil, že je třeba zvednout pozadí a jít něco dělat. Do čehož se tedy všichni pustili, jen klaun a Godlin se raději kočkovali. Trpaslík se dokonce posléze dopustil sabotáže a dýmící rachejtle si chvíli před půlnocí začal skládat do náruče. Jelikož studentům je to opět klasicky jedno, brání se samotné rachejtle a armáda vřeštících trumpet. A nakonec zasáhne i Klaun. Vypoklonkuje Godlina ze síně a ohňostroj může začít.

Tento rok ohňostroj nabral podobu obřího draka. Toho doprovázela tornáda z rachejtlí, načež vše na závěr exploduje v tisíce hvězd. Což není konec, jelikož se vzápětí zjeví čtyři postavy v kolejních barvách, jež posléze splynou v jednu krásnou duhu. Vše se po chvíli rozplyne a studenti najednou leží na matracích a zírají na přání dobré noci doplněné výzvou k vyčištění zubů.

Všichni se začnou pomalu ukládat a přání dobré noci a sladkých snů naruší pouze čtyři revolučně smýšlející rachejtle zapomenuté kdesi v koutě, které podpálí ministerské vyhlášky o zrušení oslav. Klidné oddechování narušila ještě kratinká návštěva trpaslíka, ale jinak se nic důležitého nestalo a všichni se ráno probudili do jistě krásného dne.

Nový rok na jezeře, kde bylo možné se vyblbnout, jelikož zamrzlá plocha fungovala jako skvělé kluziště. V odpoledních hodinách pak na dobrovolníky čekalo stavění iglú, které se ovšem nedočkalo nějakého většího zastoupení. Nejspíše byli všichni unavení z toho nepohodlného spaní v síni. Své iglú tedy nakonec postavili pouze Havraspárští a Zmijozelští. Ty při stavbě přišel navštívit i malý hrabák, který si smlsl na myšce a opět je opustil.

 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 
Forum