Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Valentýn

Dne: 4.5.2013 (14.2.2084)

Mrzimorský protivalentýnský odboj :

Několik studentů se rozhodlo sabotovat růžovou a den lásky, a tak přetvořili společenskou místnost na místo vraždy. Byl zabit amorek (= na zemi křídou nakreslen obrys těla a nedaleko se válel luk) a celkově se designeři vyřádili.

Pěstování lásky:

Oliver jako nadšený botanik dotáhl do klubovny hromadu hlíny, květináčů různých barev a lopatiček. Nejprve dal všem vybrat, jakou že květinu by si rádi zasadili. Následně si všichni vybrali jeden květináč a už mohli začít plnit nádobu hlínou. Za půjčování lopatek tuto činnost všichni zvládli a přišla na řadu samotná semínka.Dle instrukcí je zasadili do hlíny, zatímco různě áchali a óchali nad svými květinami.

To narušilo zjevení zvláštního náhrdelníku s přívěskem ve tvaru srdce a růžovým diamantem. Tess Cont si ho všimla jako první, ale nebyla to ona, komu skončil na krku. Zvedl ho totiž Oliver s dobrou vůlí najít toho, kdo náhrdelník ztratil, a doručit ho zpět jistě smutné slečně. A ačkoliv ho o chvíli později zase odložil, stejně se k němu náhrdelník záhadným způsobem dostane. Kdo by si představoval, že chlapec padne okamžitě mrtev k zemi, byl by na omylu.

Fakticky se svět kolem něj stal růžovější a přišla i neodolatelná touha požádat Tess o ruku. Ta se však na vdavky necítila, návrh na společný život odmítla a tím kletba opadla. Náhrdelník zmizel, Oliver se probudil z růžového opojení a dílničku pro jistotu urychleně ukončil. Bylo třeba jít varovat ostatní, že.

Výroba dárků z keramiky:

S mnohem menším zájmem se setkala keramická dílnička pod vedením Becc a Jamese. Jelikož dorazil pouze Otto Stormgardů s touhou vyrobit něco pro Lucy McGrey, vypadalo to na celkem klidné poledne u hlíny.

Po krátkém rozhodování, co si kdo udělá, a po instrukcích, jak se s hlínou vlastně pracuje, se všichni tři dali do díla. Duševně je podporovala jediná divačka Isabella Abigail Shadow. Prohnětli svůj kus materiálu, umístili ho na kruh a začali se pokoušet o umělecké dílo. Jenomže i tato mírumilovná činnost byla narušena zjevením náhrdelníku zkázy.

Tentokrát se obětí stal Otto. Během pokusu vytvořit z hroudy hlíny základ pro hrníček mu blátíčko vystříklo do očí a on tak při cestě za kbelíkem s čistou vodou na onen šperk narazil. Chtěl ho sice původně ze srandy připnout na krk Becce, jenomže po doteku se zjevil na něm. A svět byl najednou roztomilým místem plným motýlků, matlání hlíny šlo Ottovi od ruky a dokonce i milostné písně zanotoval. Což by se dalo přežít, kdyby následně nepřišel na řadu tanec, během něhož Otto vzplanul vášnivou láskou k lady Bennett. Ta však jeho city neopětovala a neustále chrabrého rytíře přemlouvala, aby si náhrdelník sundal. Náhrdelník sám zjistil, že tady mu pšenka nepokvete, a tak nakonec přeci jen zmizel.

Následovalo ujišťování, že o této epizodce se nikdy nikdo nedozví, spěšné dokončení výtvorů a úprk na hostinu do Síně.

Dortíky lásky:
Budoucí nadějní pekaři se pod vedením Deilena sešli v Síni. Plán byl následující: rozdělit větší skupinu na dvě menší, kdy jedna část vyrobí těsto a druhá již předpřipravené těsto rozlije do forem. K tomu všemu pochopitelně bylo třeba hromada misek a ingrediencí, což zrovna ne moc ochotně donesli skřítci stěžující si na stáří, bolavá záda a podobně.

Vše však bylo nakonec doručeno a chumel zájemců se začal dělit na dvě poloviny. Snad aby ostatní trochu pohli kostrou, přilétl si to i Amorek a jako profesionál začal vystřelovat šípy na všechny strany. Díky tomu všechno a všichni skončili se třpytkami absolutně všude. Ale stačilo vyklepat misky a pokračovat ve snaze, že. Těstaři tedy začali s oddělováním bílků a žloutků, rozlévači těsto rozlévali všude možně, zejména pak po sobě. Veškeré pokusy však sabotoval Amorek, neboť začal chrlit bublinky ve tvaru srdíček, které se lepily taky úplně všude.

Navzdory těmto potížím se nikdo nevzdal, na bubliny v případě nouze někdo povolal i vidličku, a jak výroba těsta, tak rozlévání do forem, úspěšně pokračovalo. Jedinou drobnou chybičkou byl šípem zasažený a najednou podezřele přítulný Deilen. Nad ním nebylo moc času dumat, protože čas večírku se nezadržitelně blížil. A tak se vše spěšně dokončilo, setřásly poslední konfety a párty mohla začít.

Korunovace nejoblíbenějšího profesora spojená s večírkem:

Jako první bylo nutno vyhlásit vítěze Valentýnské soutěže. Tuto formální část si na starost vzala Selena M. Lawry a za profesionálního podržtašku vystupoval James Hroozley. Ten sice zároveň obsadil první místo, ale byl vzápětí diskvalifikován, jelikož opěvoval bývalou profesorku Chapmanovovou, nikoliv někoho ze současného výběru. Proto diplom obdržela Candy Snow, fanynka Veron Fast. Na druhém místě se usídlila Lusy M. Hopatostylik, jež se přiznala k citům, které chová ke svému kolejnímu řediteli. A třetí místo obsadil Cary Lee píšící Angele Freedman.

Jen co si jmenovaní vesměs převzali své odměny, přistoupilo se ke korunovaci profesorstva. Ani Veron, ani Alex nebyli prozatím v síni, a tak jako výraz díků za celoroční práci Selena položila věnce z divokých višní na hlavy Tobiase Reina a ředitelky Alex. Mezitím konečně dorazila i Veron, a tak poté, co byla Alex ujištěna, že o věneček nepřijde, obdržela svůj honosnější i ona. A mohlo se přistoupit ke všeobecnému veselí.

Nutno podotknout, že skřítka hrajícího na gramofon všichni vesměs ignorovali a řešili své osobní záležitosti. O určité vzrůšo se postaral patron bývalého profesora Kailye, který se dostavil na neplánovanou návštěvu. Jinak vše probíhalo relativně klidně (pár hádek by se našlo), a nakonec se všichni rozešli do svých ubikací.

 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 

 
Forum