Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Zaverečná slavnost a odjezd ze školy

Dne: 29.6. - 30.6.2013 (29.6. - 30.6.2084)

Závěrečná slavnost:

Vskutku nabitý den začal již úderem osmé ranní. Zelená primuska Beatrice de la Crue zotročila armádu skřítků, pár svých spolužáků a Biancu, no a s jejich pomocí začala přetvářet famfrpálové hřiště v antické Colosseum. Celý den se totiž měl nést v antickém duchu, čemuž dopomáhaly i antické kostýmy Studentské rady a zlaté věnce na hlavu, které velice snaživě a s nasazením rozdával skřítek ve fialové ponožce.

Ať už někdo chtěl či nechtěl, po řádném ověnčení a chvilku před desátou se u zatím postavených luků srotil dav čekající na lekci lukostřelby. Tu vedl James Hroozley se svou půvabnou asistentkou Agranyel Stormgarde. Jakýmsi zázrakem a navzdory snahám všech na hrdiny si hrajících, luk špatně držících a instrukce neposlouchajících se nakonec zájemci poučili o tom, že na tětivu se nebrnká, a také několikrát uskutečnili pokus zasáhnout terč.

Jelikož se nekonalo žádné zranění, mohlo se kolem čtvrt na dvanáct přistoupit k šermířské exhibici. V hlavních rolích zde vystoupily Beatrice de la Crue, Luna Filoména Fosseyová a křena jim dělal Matt F. MacKenna. O iluze se postaral Dwayne (na dálku).

Zápas to byl dlouhý a plný nečekaných zvratů, když se na scéně zjevil lev a posléze i Medúza z řeckých bájí a pověstí. Její příchod někteří komentovali snahou schovat se za osoby vedle (riziko zkamenění tu přeci jen bylo), jiní neustávali ve snahách řešit své osobní životy a ignorovat dění v ringu. I tentokrát se program obešel bez ztrát na životech a po několika objetích s trenérem se mohlo pokračovat v jízdě.

Na řadě byly zelené akrobatky s košťaty (Lena Madeira a Teila Helly Clarisová). Nikdo neví, co si udělaly, každopádně svedly parádní bitvu ve vzduchu, jež byla plná skoků, přemetů, prapodivných závěsů a zejména kouzel. V epickém finále se obě odrovnaly a slétly z koštěte (Teila jako spící Růženka, Lena díky ztrátě rovnováhy), takže se končilo remízou.

A přišel čas využít zatím zbudovaného skákacího a stoprocentně nafukovacího antického chrámu. Po sloupech a střeše byly strategicky rozmístěny cukrovinky, o které se účastníci hopsání mohli poprat. Kdo tak neučinil, měl smůlu, neboť chvilku před pátou polední se hrad díky zásahu Matta F. MacKenny a Jamese Hroozleye jakožto dvou odpadlíků tak nějak vyfouknul a zavalil všechny uvnitř.

Zavalení se po vyvalení vydali směrem jezero, kde za pomoci kouzel popoháněli jednu ze šavlozubých kačenek reprezentujících Administrativní referát, Studijní referát, Kulturní referát, Studentskou radu jako celek a Vedení jako profesory, odpadlíci se zatím věnovali rabování. Díky tomu přišli o skutečně vyčerpávající kouzelnický souboj skrze kachničky, kdy kouzlo míjelo kouzlo, sem tam proběhla sabotáž a kačenky fanoušci měnili v kostky ledu. Cílovou pásku navzdory veškerým nástrahám proťala na růžovo obarvená kačenka AR inspirovaná sirem Stanleyem. Konečně se tedy mohlo přistoupit k hodování.

K samotné hostině nelze říci mnoho zajímavého, snad jen že z dortu místo hula tanečnic vylétla vysvědčení, ředitelka se opozdila, profesor Bartimaeus osnoval plány na uloupení veškerého jídla a zbytek studentstva tak polehával po antických lehátkách a/nebo si sliboval krevní mstu.

Chaos a anarchii přerušila Beatrice de la Crue vyhlášením dobyvatelské soutěže. Zájemci rozděleni do čtyř týmů dostali jméno jednoho z ostrovů a museli podle vlajky nalézt a nalodit se do svého přiděleného korábu. Následně čtyři pramice vyrazily vstříc nově zbudovanému ostrovu. Někteří se povzbuzovali zpěvem pijáckých písní, jiní zjišťovali, za jaký konec se to pádlo vlastně drží, ale přeci jen čtvero posádek dorazilo na místo určení.

Následovalo hledání kartiček se slovy. Z mnoha možností se měly vybrat tři správné a související s tím svým ostrovem, vhodit ony lístečky do loďky, no a konečně se mohla jít hledat zakopaná bedna rumu, jiní pozorovali hvězdy a další unášeli spolužáky z “nepřátelského” týmu. Inu, dle libosti.

S úderem půlnočních zvonů štěbetání přerušila světelná show, kdy stovky malých lampiónků doslova vybuchly v oslnivé tornádo a posléze se mírumilovně snesly ke každému přítomnému. A to byl definitivní konec. Účastníci se pomalu rozešli, až na Xardyho s Jane. A pokud pod nimi lehátka nepraskla, pozorují hvězdy dodnes.

Cesta kočáry:

O odjezdu z hradu se dá říci to, že probíhal jako vždy chaoticky, kdy se lidé snažili nacpat do těch správných kočárů se správnými lidmi, nic nezapomenout a tak dále a podobně.

Kromě klasické kočárové kecárny se cestující dočkali i menšího vzrůša v podobě zastávky kočárové kolony. Mohlo za to testrálí mládě, které se při neúspěšném pokusu vzlétnout střetlo s posledními dvěma kočáry. Neohrožený šafář se mládě vydal odehnat, jenomže sotva se mise zdařila, zástup se bez varování zase rozjel. Užili jsme si tedy i několik kaskadérských triků v Dmitryho podání, když naskakoval za jízdy, a i závody vozatajů, když svůj kočár hnal do čela. Nakonec všichni přežili.

Cesta vlakem:

Cesta vlakem proběhla kupodivu také klidně. Tedy, pro některé. Vesměs žhavými tématy byly kočky (utíkající, prskající, trucující, spící,...) a zdravá strava. Bradavický expres se totiž po dobu své cesty stal působištěm radikální BIO Vegan prodavačky “cukrovinek”, která jedné breptající slečně přičarovala kraví rohy. Jistý podnikavý chlapec toho využil a dal se do rozprodávání vlastních sladkých zásob, ale jinak všichni ten zeleninový šok přeci jen přežili.

 

Diskuze na Mrzimorském fóru.

 
Forum